جدیدترین مقالات گوگل| الکسا | سئو

جدیدترین مطالب و مقالات گوگل , رنک الکسا , مطالب سئو و اتوریتی وب

آپدیت هسته مرکزی گوگل

  • سئو
  • 6th اکتبر 2022
  • بازدید
  • 0 دیدگاه

آپدیت هسته گوگل

گوگل در تاریخ ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۲ (۲۱ شهریور) اعلام کرد که آپدیت هسته دیگری را منتشر کرده است. این آپدیت با فاصله کوتاهی بعد از به روزرسانی Helpful Content که در ۹ سپتامبر اعلام شد، منتشر شده است. طبق گفته گوگل این به روزرسانی به مدت دو هفته طول خواهد کشید.

آپدیت‌های هسته‌ی گوگل معمولاً تغییرات بزرگی را درصفحه نتایج گوگل (SERP) به وجود می‌آورند که تقریبا برای تمام وبسایت‌ها محسوس است. اما هنوز برای بررسی تاثیر دقیق این به روزرسانی بر روی انواع مختلف وبسایت بسیار زود است.

همانطور که می‌دانید، تمرکز گوگل در به روزرسانی‌های اخیرش بر روی محتوای مفید برای کاربر بوده است.

 Danny Sullivan ، در توییت اخیرش اعلام کرد:

“شاید آپدیت محتوای مفید به تتنهایی برای مشخص شدن رتبه و وضعیت یک سایت کافی نباشد. اما زمانی که آپدیت‌های دیگری نیز به آپدیت محتوای مفید اضافه می‌شود، تاثیر محتوای مفید بر رتبه و وضعیت سایت‌ها محسوس‌‌تر می‌شود. “

اگرچه این بیانیه بسیار کلی است، از این توییت می‌توان متوجه شد که تمرکز بر محتوای مفید همیشه در به روزرسانی‌های گوگل مورد توجه است. حتی اگر مولفه‌های دیگری به جز محتوا هم زیر نظر باشند.

متخصصان سئو در برابر آپدیت سپتامبر ۲۰۲۲ باید چه رویکردی داشته باشند؟

سوال اساسی که برای اکثر متخصصان سئو و دیجیتال مارکتینگ پیش می‌آید این است که با این به روزرسانی‌ها چه باید کرد؟ آیا تولید محتوای بیشتر، لینک سازی بیشتر و به روزرسانی محتوای قدیمی رتبه سایت را در دوران به روزرسانی هسته گوگل بهبود می‌دهد؟

به روزرسانی هسته مرکزی گوگل ممکن است بعضی از سایت‌ها را با رشد و بعضی دیگر را با افت مواجه کند. اینکه وبسایت در زمان به روزرسانی گوگل با رشد مواجه می‌شود یا خیر، نتیجه‌ی استراتژی است که متخصصان سئو قبل از آپدیت گوگل در پیش گرفته اند. در نتیجه پیشنهاد می‌شود در زمان به روزرسانی گوگل، سئو سایت را با همان روندی که انجام می‌دادید ادامه دهید. فقط متخصصانی که از روش سئو کلاه سیاه استفاده می‌کنند باید آن را متوقف کنند. همچنین بهتر است از روش‌های لینک سازی که در ایران انجام می‌شود (مانند رپورتاژ) محتاطانه‌تر استفاده شود.

به طور کلی تمام بخش‌های سئو سایت از جمله تولید محتوا، به روزرسانی محتوای قدیمی، لینک‌سازی و… کارهایی است که باید پیوسته انجام شود تا در به روزرسانی‌های آینده اتفاقات خوبی برای وبسایت بیفتد. 

ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!